Tanie opony motocyklowe

Filtruj Wyświetla 1 - 15 z 137 produktów
Sortuj Według
Przeznaczenie
Sezon
Szerokość
Profil
Rozmiar
Producent

Dla motocyklisty dobry dobór i jakość opon, na jakich porusza się po drodze, odgrywa o wiele większą rolę niż dla kierowcy samochodu. Motor najczęściej dysponuje więk­szym przy­spie­sze­niem, nie posiada części systemów wspomagania jazdy, w jakie wyposażone są samochody, a także ma zupełnie inaczej rozłożony środek ciężkości. Opony motocyklowe muszą charakteryzować się najlepszymi wynikami nie tylko osiągów, ale i bezpieczeństwa.

Tanie opony do motocykli? Tylko w parze z jakością

Czy warto kupować tanie opony motocyklowe? Jeżeli w parze z niską ceną idą najwyższa jakość produktu, uznana marka i gwarancja bezpieczeństwa, to dopiero wtedy odpowiedź brzmi tak. Opony do motocykli w swojej budowie diametralnie różnią się od opon pojazdów dwuśladowych, ze względu na zupełnie inny sposób ich eksploatacji i odmienne siły działające na nie w czasie jazdy. Ich ściany boczne często są bardziej usztywnione, gdyż motocyklista w czasie manewrów często przenosi część ciężaru pojazdu właśnie na nie. W trakcie brania zakrętów, w nachyleniu większym niż 20 stopni, praktycznie cały ciężar pojazdu opiera się już na ścianie bocznej opony.

Dlatego niezależnie czy kupujemy drogie czy tanie opony motocyklowe musimy być pewni ich niezawodności. Sklep z oponami do motocykli Tire Expert zapewnia swoim klientom taką właśnie gwarancję jakości, łącząc ją z niskimi cenami opon światowych producentów.

Opony motocyklowe: sklep, wybór, kupno

Wybór odpowiedniej opony jest kluczowy dla osiągów maszyny, jej manewrowości i bezpieczeństwa naszego i naszych pasażerów.

Wybór modeli jest bardzo szeroki: od skuterów, przez motorowery, motory turystyczne, krążowniki, motocykle wyścigowe sportowe i wyczynowe. Producenci oferują dodatkowo wybór pomiędzy oponami zwykłymi, terenowymi i wyścigowymi.

To nie wszystko - musimy pamiętać o wyborze odpowiedniej średnicy felgi (od 8 do 21 cali), szerokości, jej stosunku do średnicy profilu, maksymalnej prędkości dla danej opony i obciążenia. Opony do motocykli dedykowane są też różnym porom roku i posiadają szeroki wachlarz bieżników. Niektóre modele przeznaczone są do montażu tylko na przedniej lub tylnej osi, inne nadają się do obydwu.

Wszystko to wpływa na osiągi maszyny, dlatego zakupy w sklepie z oponami do motocykli muszą być dogłębnie przemyślane. Z pomocą przyjdzie nam dokumentacja techniczna naszego motoru.

Co musi mieć dobry sklep z oponami do motocykli?

Szeroki wybór, szybka dostawa i atrakcyjne ceny - to obowiązkowe cechy dobrego sklepu z oponami do motocykli. Jak już wiemy, dla odpowiedzialnego motocyklisty oczywistą sprawą jest odpowiedni dobór opony do modelu posiadanego motoru. Tire Expert zapewnia swoim klientom ogromny wybór tanich opon do motocykli uznanych marek, takich jak Pirelli, Michelin czy Metzeler. Zamówienia są realizowane w błyskawicznym tempie, a ceny są przyjazne dla każdego entuzjasty dwóch kółek. Zakupy w sklepie z oponami do motocykli Tire Expert to także gwarancja, że opona jest nowa, nieużywana i zawsze najwyższej jakości.