Continental informuje o doskonałych wynikach testów opon letnich

Wraz z pierwszymi wiosennymi dniami część kierowców zastanawia się czy warto już wymienić opony na letnie. Zdaniem ekspertów należy to zrobić, kiedy średnia dobowa temperatura powietrza przez kilka dni przekracza 7°C. Szukając odpowiedniego kompletu opon do swojego samochodu warto sprawdzić wyniki niezależnych testów ogumienia – w tym roku królują w nich modele Continental PremiumContact™ 6 i SportContact™ 6.

W tegorocznych testach eksperci szczególnie docenili oponę Continental PremiumContact™ 6. Model przeznaczony do samochodów osobowych, SUV-ów otrzymał najwyższą ocenę „wzorową”, a także tytuł „Eco-Champion” w corocznym teście opon w dużym rozmiarze przeprowadzonym przez Auto Bild. Redakcja przetestowała łącznie 50 różnych opon w rozmiarze 225/45 R 17, zamontowanych w BMW 1. Test obejmował jedenaście różnych kategorii, m.in. hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni, opór toczenia, komfort, hałas czy zużycie bieżnika. Podsumowując wydajność PremiumContact™ 6, eksperci określili ją jako „oponę premium, która zapewnia zrównoważoną, bezpieczną jazdę na mokrej nawierzchni, krótką drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, niski opór toczenia, duży przebieg i dobrą ekonomikę”

Co więcej, niemiecki magazyn Auto Bild Allrad (numer 4/19) poświęcony SUV-om i samochodom 4×4 w teście opon letnich do kompaktowych SUV-ów również przyznał oponie PremiumContact™ 6 ocenę „wzorową”. Eksperci docenili ją za „najwyższą przyczepność na suchej nawierzchni, krótką drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni”. W teście opon letnich PremiumContact™ 6 rywalizowała z dziesięcioma konkurencyjnymi modelami w rozmiarze 225/55 R 17. Krytyki nie uniknęła opona z Azji. „Tania opona z Dalekiego Wschodu, wykazująca słabość na mokrej nawierzchni. Podsterowność na suchych i mokrych nawierzchniach, niebezpiecznie długa droga hamowania” – takie wnioski przedstawiono w magazynie, przyznając jej ocenę „niezalecana”.

Maksymalne bezpieczeństwo na każdej nawierzchni

Opona PremiumContact™ 6 zajęła także pierwsze miejsce w teście przeprowadzonym przez niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Zeitung (wydanie 6/19). Porównano w nim dziewięć opon letnich i jedną całoroczną w rozmiarze 235/45 R 18. Samochodem testowym była Škoda Superb. Modele testowano na mokrej i suchej nawierzchni – opona Continental wygrała w obu kategoriach. Podczas jazdy na mokrej nawierzchni model ten zdobył 142 z możliwych 150 punktów. W testach na suchej nawierzchni zdobył 135 ze 150 punktów. Z łącznym wynikiem 277 punktów, PremiumContact™ 6 wyprzedziła swojego najbliższego rywala aż o 25 punktów. „Maksymalne bezpieczeństwo, wysoki poziom komfortu i doskonałe dynamiczne prowadzenie” – tak eksperci Auto Zeitung podsumowali właściwości opony Continental.

Mocna opona do aut o wysokich osiągach

Kolejnym modelem od Continental, który prowadzi w tegorocznych testach jest SportContact™ 6 – opona UHP (Ultra High Performance) przeznaczona do samochodów o wysokich osiągach. W teście opon letnich, którego wyniki opublikowano w niemieckim magazynie Sport Auto (numer 4/19) – skierowanym do miłośników sportowej jazdy – SportContact™ 6 zajęła pierwsze miejsce oraz jako jedyna otrzymała najwyższą ocenę „wysoce zalecana”. Model został doceniony za zrównoważone, sportowe właściwości na mokrej i suchej nawierzchni. Testerzy ze Stuttgartu napisali: „najkrótsza droga hamowania i bezpieczna podsterowność na mokrej nawierzchni; sportowa, bezpośrednia reakcja na ruchy kierownicy i stabilność podczas dynamicznej jazdy na suchej nawierzchni; krystalicznie czysta informacja zwrotna, doskonała stabilność kierunkowa i jednoznaczne reakcje pojazdu”. W teście sprawdzono właściwości dziewięciu opon w rozmiarze 245/30 R 20 Y zamontowanych w aucie Honda Civic Type R.

 

2019-04-11T19:47:43+00:00